سرای فرش و تابلوفرش دستباف

هدف‌گذاری برای افزایش صادرات فرش زنجان به میزان ۱۵ میلیون دلار

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: برنامه‌ریزی شده صادرات فرش استان زنجان به 14 تا 15 میلیون دلار رسد.

آنافرش
1,042

ناصر فغفوری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: برای توسعه صادرات در استان زنجان باید به آموزش نیروی انسانی توجه شود.
وی با اشاره به اینکه در هشت ماه گذشته از سال‌جاری صادرات استان زنجان معادل ۷۶ میلیون و ۸۱۲ هزار تن بوده است، اضافه کرد: این میزان صادرات به ارزش ۲۸ میلیارد دلار بوده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه میزان صادرات استان زنجان از لحاظ ارزش نسبت به مدت مشابه سال گذشته در سطح کشور ۳ درصد کاهش دارد، ادامه داد: نوع صادرات در استان زنجان غیر نفتی است.
فغفوری با اشاره به اینکه ۸۰ میلیون دلار صادرات استان زنجان مربوط به واحدهای صنعتی است، اضافه کرد: ۸۰ درصد از سهم صادرات استان را تولیدات کارخانه‌جات تشکیل می‌دهند.
وی ادامه داد: سهم مواد معدنی، کشاورزی، فرش نیز به ترتیب ۱۱٫۵، ۴٫۸ و ۳ درصد از سهم صادرات استان زنجان را به خود اختصاص می‌دهد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه صادرات فرش استان زنجان در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۴ افزایش داشته و شامل ۱۲ میلیون دلار بوده است، عنوان کرد: این میزان در هشت ماه گذشته از سال‌جاری به ۹ میلیون دلار رسیده است.
فغفوری با اشاره به هدف‌گذاری استان زنجان برای افزایش صادرات فرش از استان زنجان عنوان کرد: برنامه‌ریزی شده صادرات فرش استان زنجان به ۱۴ تا ۱۵ میلیون دلار برسد.
وی با اشاره به تبدیل گمرک استان زنجان به گمرک تخصصی فرش بیان کرد: فعالیت گمرک به صورت تخصصی موجب شده که صادرات فرش دستباف زنجان از گمرک استان انجام شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان ادامه داد: با توجه به شعار سال که اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است سعی شده با برنامه‌ریزی انجام شده سهم تولید و صادرات در استان زنجان افزایش پیدا کند و در راستای تحقق شعار سال در استان گام برداشت.

درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)
80%
خوب
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال