سرای فرش و تابلوفرش دستباف

نشستى براى بهبود کیفیت الیاف پشم وارداتى

در راستاى توجه به الیاف پشم وارداتی با کیفیت به سود فرش دستباف ایرانی، گفت و گوهايى در مركز ملى فرش ايران به انجام رسيد.

آنافرش
2,032

در راستاى توجه به الیاف پشم وارداتی با کیفیت به سود فرش دستباف ایرانی، گفت و گوهایى در مرکز ملى فرش ایران به انجام رسید.

به گزارش روابط عمومى مرکز ملى فرش ایران، مارک شد بولت(Mark Shadbolt) رییس هیات مدیره و روستن مزی(Rosstan Mazey) از مدیران ارشد شرکت Wools of New Zealand مهمان مرکز ملی فرش ایران شدند تا درباره کیفیت پشم و روشهای نوین شستشوی الیاف پشم به بحث و تبادل نظر بپردازند.
شرکت یادشده با بیش از ۷۰۰ گله دار توجه ویژه ای به الیاف پشم دارد و به تازگى با دگرگونى در نوع شست و شوى الیاف پشمى توانسته است کیفیت و رنگ پذیرى آنها را ارتقا ببخشد.
در این دیدار مدیران شرکت یادشده به ارایه دستاوردهاى خود پرداخته و مدیران مرکز ملى فرش ایران نیز به بررسى چگونگى بهره گیرى از این دستاوردها در داخل کشور پرداختند.
گفتنى است بخش کمى از پشم مورد استفاده در فرش دستباف ایرانی از خارج از کشور تامین می شود و یکی از مهمترین اقلام صادراتی کشور نیوزلند پشم است.
در این جلسه پیشنهاد شد، کارگاه آموزشی درباره کیفیت و تکنولوژی نخهای پشم تولیدی کشور نیوزلند و روشهای نوین شستشوی پشم  در راستای توسعه صادرات فرش دستباف ایران در بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف با حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شود
درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)
80%
عالی
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال