سرای فرش و تابلوفرش دستباف

فعال بودن هفت مجتمع قالیبافی در استان سمنان

معاون اموربازرگانی استان سمنان گفت: بیش از هشت هزارو ۷۰۰ بافنده و هفت مجتمع قالیبافی در استان سمنان فعال هستند.

آنافرش
1,165

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اعلام این خبر گفت: در نیمه نخست امسال ۸۰۲ مورد بازرسی از قالیبافان و حرفه‌های مرتبط بیمه شده در این استان انجام شده است.
حمیدرضا مداح افزود: این بازرسی‌ها برای اطمینان از استمرار اشتغال قالیبافان و همچنین جلوگیری از تضییع حقوق مشمولین واقعی بیمه و معافیت حق بیمه سهم کارفرما انجام می‌شود.
به گفته وی، در این بازرسی‌ها، ۳۹ اخطار به مشمولان غیرفعال ابلاغ شد و بیمه ۱۷ مشمول هم به دلیل محرز شدن استمرار فعالیت آن‌ها در رشته قالیبافی نشدن با هماهنگی سازمان تأمین اجتماعی لغو شد.
به گفته وی، بیش از هشت هزار و ۷۰۰ بافنده و هفت مجتمع قالیبافی در استان سمنان فعال است و از مجموع بافندگان دو هزار و ۷۰۰ نفر بیمه شده اند.
وی با بیان اینکه در استان سمنان ۲۴ تعاونی شهری و روستایی در حوزه فرش فعال است گفت: از این تعداد ۱۵ کارگاه کوچک به صورت متمرکز و ۱۷ کارگاه نیز به صورت غیرمتمرکز به تولید قالی، قالیچه و تابلو فرش مشغول هستند.
وی با اشاره به اهمیت ارتقای مهارت قالی بافان گفت:: بیش از ۲۰۰ دوره آموزشی برای هفت هزار نفر قالی باف با هدف آشنایی آن‌ها با دانش روز این رشته و شناخت نیاز‌های بازار‌های داخلی و خارجی فرش دستباف برگزار شده است.

درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)
80%
خوب
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال