سرای فرش و تابلوفرش دستباف

فرش کلیایی

فرش کلیایی با تأیید 23 کشور مراحل ثبت جهانی را طی می‌کند

آنافرش
1,059
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: فرش کلیایی پس از تایید نشان ملی توسط مرکز ملی فرش ایران، هم‌اکنون با تأیید ۲۳ کشور عضو مراحل ثبت جهانی را طی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه،‌ نعمت‌الله حقیقی صبح امروز در بیست و ششمین جلسه کارگروه تسهیلات و رفع موانع تولید که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در بحث فرش سنجابی و فرش کلیایی عملکرد خوبی داشته‌ایم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه ادامه داد: فرش کلیایی یکی از برندهای معتبر فرش و با قدمت ۴۰۰ ساله پس از تایید نشان ملی توسط مرکز ملی فرش ایران هم‌اکنون با تأیید ۲۳ کشور عضو مراحل ثبت جهانی را طی می‌کند.

وی با بیان اینکه در بحث فرش بیشترین آموزش ترویج و فرش‌بافی را داشته‌ایم، افزود: برنامه توسعه فرش دستباف در دستور کار است.

حقیقی در ادامه با بررسی برخی از مشکلات واحدهای تولیدی در راستای ارائه تسهیلات، افزود: دو واحد صنعتی استان از صندوق توسعه ملی درخواست وام کرده‌اند که در بانک صنعت، معدن وتجارت هم پذیرفته شده است.

این مسؤول تاکید کرد: در بحث تسهیلات بانک صنعت، معدن و تجارت تأمین آورده مدنظر است که تاکنون در این خصوص پنج میلیارد تومان هزینه شده است.

وی در پاسخ برخی از مشکلات واحدهای تولیدی از نظر قضایی، اضافه کرد: ما از نظر پرونده‌های قضایی هیچ گونه رفع و رجویی نمی‌توانیم داشته باشیم، قطعا موضوع این واحدها در دادگاه بدوی و حقوقی مطرح شده است.

درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)
80%
خوب
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال