سرای فرش و تابلوفرش دستباف

فرش نایین باید بار دیگر جایگاه جهانی خود را به دست آورد

استاندار اصفهان تاکید کرد: صنعت فرش دستی نایین از جایگاه جهانی برخوردار بوده است و باید با استفاده از فرصت های بین المللی بوجود آمده برای کشورمان پس از اجرایی شدن برجام، موقعیت جهانی خود را بار دیگر به دست آورد.

آنافرش
1,162

به گزارش ایرنا، محسن مهرعلیزاده در شورای اداری شهرستان نایین تصریح کرد: هنر- صنعت فرش دستباف شهرستان نایین به دلیل قدمت تاریخی از ظرفیت های خوبی برای توسعه برخوردار است و باید برای بهره برداری از این ظرفیت ها برنامه ریزی کرد.

وی با تقدیر از راه ‌اندازی کارگاه ‌های متمرکز قالی بافی در شهر نایین گفت: باید با توسعه این کارگاه ‌ها در شهرهای دیگر شهرستان و دهستان ‌ها افزون بر اشتغالزایی، زمینه تقویت اقتصاد این شهرستان را فراهم کرد.
استاندار اصفهان اضافه کرد: با توسعه صنعت فرش نایین و فراهم نمودن زمینه صادرات این کالا باید جایگاه فرش این شهرستان که از قدمت زیادی برخوردار است را در سطح جهان بازآفرینی کرد.
وی اظهارکرد: کارگاه ‌های فرش دستباف نایین می تواند بگونه ای طراحی شود که افزون بر فعالیت های تخصصی و احیای دوباره برند فرش نایین در جهان، در زمینه جذب گردشگران خارجی به این خطه نقش آفرینی کند.
همچنین استاندار اصفهان پس از بازدید از کارگاه های تولید فرش دستباف در شهر نایین، دستور داد طی یک هفته طرح جامعی برای توسعه کارگاه های قالیبافی در سطح این شهرستان تهیه و زمینه اجرایی شدن این طرح در کوتاهترین زمان فراهم شود.
وی محمدعلی شجاعی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان را مامور رسیدگی به این موضوع کرد

درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)
80%
خوب
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال