سرای فرش و تابلوفرش دستباف

صادرات فرش و صنایع دستی ایران طی ۹ ماهه اخیربه ۲۸۵ میلیون دلار رسید

ایران طی 9 ماهه اخیر نسبت به دوره مشابه سال قبل در صادرات صنایع دستی و فرش از نظر وزنی 55 درصد رشد و از نظر ارزش 22 درصد افت داشته است.

آنافرش
1,085

ایران طی ۹ ماهه اخیر نسبت به دوره مشابه سال قبل در صادرات صنایع دستی و فرش از نظر وزنی ۵۵ درصد رشد و از نظر ارزش ۲۲ درصد افت داشته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، جداول آماری گمرک ایران نشان می دهد، صادرات این کشور در زمینه فرش و صنایع دستی طی ۹ ماهه اخیر نسبت به دوره مشابه سال قبل از نظر وزنی ۵۵ درصد رشد و از نظر ارزش ۲۲ درصد افت داشته است.

مجموع صادرات غیر نفتی در ۹ ماهه امسال ۸۶ میلیون و ۹۴۰ هزار تن به ارزش ۳۳ میلیارد و ۳۵۸ میلیون دلار شد که در مقایسه با ۹ ماهه پارسال (منتهی به آذر) با رقم ۸۸ میلیون و ۷۱۹ هزار تن به ارزش ۳۱ میلیارد و ۶۵۰ میلیون دلار، از نظر وزن ۲ درصد کاهش و ارزشی ۵٫۴ درصد افزایش نشان می دهد.

در یکسال ۹۶ بیش از ۱۲ هزار تن فرش و صنایع دستی به ارزش ۴۶۳ میلیون دلار صادر شد که از نظر وزنی نسبت به سال ۱۳۹۵ به میزان ۱۴ درصد افت دارد، اما به لحاظ ارزش ۱۷ درصد افزایش یافت. سال ۱۳۹۵ نیز بیش از ۱۴ هزار تن فرش و صنایع دستی به ارزش ۳۹۷ میلیون دلار صادر شده بود.

صادرات کالا در سال گذشته با احتساب میعانات گازی کشور به ۱۳۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسید که ارزش آن ۴۶ میلیارد و ۹۳۱ میلیون دلار بود و نسبت به سال ۱۳۹۵ از نظر وزن و ارزش به ترتیب ۱٫۸ و ۶٫۶ درصد افزایش داشته است.

متوسط قیمت هر تن کالای صادراتی در سال گذشته برابر با ۳۵۵ دلار بود که نسبت به سال ۱۳۹۵ به میزان ۴٫۷ درصد افزایش داشت.

80%
خوب
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.