سرای فرش و تابلوفرش دستباف

رسیدگی به موضوع قطع بیمه قالی‌بافان

استاندار آذربایجان شرقی خواستار رسیدگی به موضوع قطع بیمه قالی‌بافان شد

آنافرش
2,134

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ادعاهای مربوط به قطع بیمه ۳۰ هزار قالی‌باف استان در چند سال گذشته، گفت: قطع بیمه با سابقه ۱۰ ساله به دلیل تاخیر یک روزه در پرداخت حق بیمه محال است و موضوع باید توسط مدیریت تامین اجتماعی رسیدگی شود.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در نشست گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی، اظهار کرد: ۲۰۰ هزار نفر در صنعت فرش آذربایجان شرقی مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد تنها ۵۰ هزار نفر بیمه هستند.
وی با اشاره به تلاش تمام قد دولت برای تامین کالاهای اساسی و رفع مشکلات مردم، بیان کرد: در سمینار استانداران سراسر کشور در تهران مطرح شد که در هفت ماه گذشته ۲ میلیارد دلار ارز دولتی برای ۲۵ عنوان کالای اساسی و ۱۹٫۵ میلیارد دلار ارز نیمایی هم برای صنایع تخصیص یافته است.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: در شرایط فعلی صادرات ریالی و واردات بدون انتقال ارز دچار تردید است و فعالان اقتصادی استان باید به این موارد توجه داشته باشند.
وی به مسائل فرهنگی دخیل در نوسانات ارزی نیز اشاره کرد و گفت: در حوزه پتروشیمی کل تولیدات ۲ برابر مصرف داخلی است، اما وقتی ارز اختصاص یافت سه برابر مورد نیاز ثبت نام کردند و واحدهایی وجود داشتند که با وجود تعطیلی مطلق ثبت نام کردند و همه این رفتارهای نامناسب در بروز وضعیت فعلی ارز دخیل هستند.
ارائه پیشنهاداتی در راستای بهبود فضای کسب و کار، گزارش اجرای مصوبات مرتبط با حوزه فرش دستباف استان، بررسی پیش‎نویس آیین‎نامه پیشنهادی ستاد و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، ارائه پیشنهادات مرتبط با تفویض اختیارات مرکز به استان‌‏ها جهت واردات محصولات کشاورزی و بررسی مشکلات حوزه صنعت آرد استان از جمله موارد مطروحه در جلسه عصر شورای گفت‎وگوی دولت و بخش خصوصی بودند.

80%
عالی
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.