سرای فرش و تابلوفرش دستباف

حضور قالی آذرشهر در سومین جشنواره فروش فرش دستباف آذربایجان شرقی

قالی آذرشهر یکی از قالی های معروف و دارای برند شناخته شده در حوزه آذربایجان شرقی است که از دیر باز به قالی های گل و بوته معروف بوده و علاقمندان خود را دارد.

آنافرش
1,214

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: در سومین جشنواره فروش فرش دستباف آذربایجان شرقی برندهای معروفی حضور دارند که از ۲۲ بهمن تا ۲۲ اسفند ماه سال جاری با شعار هر فروشگاه یک نمایشگاه معرفی می شوند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان؛ علی سلیمانی ادامه داد: این جشنواره در راستای معرفی بیشتر قالی به نسل جوان، ایجاد انگیزه بیشتر برای خریداران قالی از طریق تبلیغات ، اطلاع رسانی و معرفی می شوند.

وی افزود: قالی آذرشهر که اغلب مصرف داخلی دارد، یکی از قالی های معروف و دارای برند شناخته شده در حوزه آذربایجان شرقی است که از دیر باز به قالی های گل و بوته معروف بوده و علاقمندان خود را دارد.

سلیمانی اظهار داشت: قالی آذرشهر در کنار قالی تبریز، هریس، مراغه و تابلو فرش های سردرود و سایر بافته های آذربایجان دارای قدمتی بالا بوده و از نظر بافت با گره ترکی بادوام و کیفی است.

وی تشریح کرد: از ویژگی های دیگر این نوع قالی ها که اغلب با نام های قبا، جوشقان و کف ساده شناخته می شوند، دارای طرح های گل و بوته، میوه ای و تلفیقی از طرح های اصفهان، کرمان قلم، قبا و جوشقان و کف ساده نیز می باشد.

وی گفت: طرح های جدید این شهرستان اغلب محسن زاده قلم است که حالت تلفیقی دارد.

سلیمانی به مناطق بافت این قالی ها در آذرشهر اشاره کرد و افزود: اغلب بافته هاهی محلی آذرشهر با زمینه کرم، سرمه ای بوده و بیشتر در اندازه های ۶ متری، ۳٫۵ در ۲٫۵ با رجشمارهای ۲۵ در ۳۵ بافته می شود.

درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)
80%
خوب
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال