سرای فرش و تابلوفرش دستباف

جستن راهکار برای بهبود صادرات فرش

نشستی به منظور بررسی مشکلات موجود در امر صادرات فرش و راهکارهای رفع آن تشکیل شد.

1,151

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در این نشست که به دعوت مرکز ملی فرش ایران و با حضور مدیرکل دفتر توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت ایران و نمایندگان تشکل های صادراتی فرش دستباف تشکیل شد، نوسانات نرخ ارز و تعهد احتمالی به بازگرداندن ارز حاصل از صادرات فرش به نظام بانکی کشور در کنار در پیش بودن وقوع تحریم فرش ایران از سوی آمریکا از اصلی ترین موارد مورد بحث بود.

بر اساس این گزارش در آغاز این نشست گزارشی از روند صادرات فرش ایران به آمریکا در سال های قبل از وقوع تحریم، سالهای حین تحریم و سالهای پس از آن ارایه شد و در ادامه حاضران به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

لزوم توجه به بازار داخلی در کنار گرایش به بازارهای جدید برون مرزی، رفع موانع صادراتی و تسهیل صادرات به ویژه با کمک مشوق های صادراتی، استفاده از ابزارهای توسعه بازار از جمله تبلیغات و حضور در نمایشگاه های خارجی در شمار راهکارهای مطرح شده در این نشست بود.

همچنین بر مستثنی شدن فرش از الزام به بازگرداندن ارز به سامانه نیما و پیشنهاد توافق بین صادرکنندگان و واردکنندگان برای بهره گیری از ارز حاصل از صادرات به صورت توافقی تاکید شد.

در این نشست بر لزوم همراهی دولت و بخش خصوصی برای لحاظ شدن سهم مناسبی از مشوق های صادراتی لحاظ شده در بودجه ۹۷ برای حوزه فرش دستباف نیز تاکید شد.

درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال