سرای فرش و تابلوفرش دستباف

توسعه صادرات فرش دستباف در گرو تبلیغات

مدير عامل شرکت سهامی فرش ايران افزايش همه جانبه صادرات فرش دستبافت را در گرو تبليغات مناسب در کشورهای مختلف دانست.

آنافرش
1,449

به گزارش خبرگزاری صداو سیما؛ محمدرضا عابد افزود: توسعه فرهنگ استفاده از فرش دستباف از طریق تبلیغات باید در دستور کار قرار گیرد که در دولت یازدهم در این زمینه اقدام هایی صورت گرفت اما متاسفانه به دلیل مشکلات مالی متوقف شد.

وی با بیان اینکه انتظار می رود برای سال آینده اعتباری برای تبلیغات فرش ایرانی در دنیا از سوی دولت اختصاص یابد، اظهار داشت: از طریق تجار و صادرکنندگان خارج از کشور مقرر شده شرکت های تبلیغاتی نسبت به معرفی انواع فرش ایرانی و فرهنگ استفاده از فرش دستباف در کشورهای اروپایی تبلیغاتی ارائه کنند تا صادرات فرش ایران بیش ازپیش توسعه یابد.

مدیر عامل شرکت سهامی فرش ایران مهمترین عوامل افزایش صادرات فرش را افزایش میزان برابری پول ملی با ارزهای خارجی، فعالیت صادرکنندگان فرش در بازار های جدید ، طراحی و تولید فرش بر اساس سلیقه بازار و افزایش تقاضا برای خرید فرش دست دوم بیان کرد.

وی ادامه داد : بیشترین مشتریان فرش ایران امریکا و کشورهای آمریکای لاتین هستند علاوه براین با رونق بازارهای سنتی میزان خرید کشورهای اروپایی نیز افزایش یافته است.

عابد در پایان یادآور شد: در برخی از بازارهای جهانی نیز به دلیل مسائل سیاسی مشکلاتی بر سر راه صادرات فرش ایران به کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس به وجود آمده است.

درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (2 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)
80%
خوب
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال