سرای فرش و تابلوفرش دستباف

بهره گیری از «رویداد تبریز ۲۰۱۸» به سود فرش

انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 فرصتی برای توجه به فرش دستباف فراهم آورده است.

آنافرش
1,383

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، این مرکز می کوشد تا از فرصت رویداد تبریز ۲۰۱۸ برای معرفی و شناساندن هرچه بیشتر هنر- صنعت فرش دستباف بهره بگیرد.

در همین راستا رییس و معاونان مرکز ملی فرش ایران در دیدار و گفت و گو با محمدرضا نعمت زاده (رییس افتخاری شورای سیاستگذاری تبریز ۲۰۱۸) به مرور برنامه های ممکن در این زمینه پرداختند.

حمید کارگر در این زمینه گفت: طراحی و اجرای تور گردشگری فرش ویژه خبرنگاران رسانه های خارجی در تبریز، اجرای دوره آموزشی آشنایی راهنمایان گردشگری با فرش دستباف به میزبانی تبریز، استفاده از فرش دستباف در همه برنامه های رویداد یادشده، برگزاری نمایشگاه عکس فرش دستباف، برگزاری اختتامیه چهارمین جشنواره طرح و نقشه فرش دستباف در تبریز، طراحی و انتشار پوسترهای مرتبط با فرش و رویداد تبریز ۲۰۱۸، برگزاری نمایشگاه تخصصی فرش و نیز حمایت از تولید مستندی مرتبط با دو قطعه فرش کراکو که در فرانسه و لهستان نگهداری می شوند از جمله برنامه های پیش بینی شده در این راستاست.

محمدرضا نعمت زاده نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت استفاده از این فرصت در خدمت فرش دستباف کشور و تبریز، خواستار همراهی هرچه بیشتر و سریعتر مرکز ملی فرش ایران و جامعه فرش دستباف شد.

80%
خوب
  • Design
بدون نظر
  1. آنا فرش می گوید

    امتیاز بینندگان:۵ ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.