سرای فرش و تابلوفرش دستباف

اعلام توسعه یافتگی خوشه فرش دستباف فارس

خوشه فرش دستباف فارس به عنوان خوشه‌ای توسعه یافته معرفی شد.

آنافرش
1,837

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: در جلسه پایش نهایی این خوشه که با حضور نماینده سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برگزار شد، این خوشه پس از سه سال فعالیت، به عنوان خوشه‌ای توسعه یافته اعلام شد.
شهرام کمال زاده افزود:با تلاش‌های انجام شده در این مدت میزان اشتغال درخوشه به بیش از۸۱ هزار و ۵۰۰ نفر رسید که در مقایسه با سال نخست فعالیت خوشه ۱۴ درصد رشد داشته است.
وی در ادامه از فعالیت ۵۹۴ بنگاه تولیدی، صنفی در این خوشه خبر داد و گفت: شاخص بنگاه‌های خوشه نیز حاکی از رشد دو و ۳ درصدی است.
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از افزایش ۲۰ درصدی سرمایه گذاری در خوشه فرش در سه سال اخیر خبر داد و گفت: در یک سال اخیر میزان سرمایه گذاری در فرش فارس به ۴۶ میلیارد ریال رسید.
کمال زاده گفت: دست بافته‌های این خوشه در سال سوم فعالیتش، فروش داخلی پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی و صادرات سه هزار و ۹۰۰ میلیارد ریالی داشته است.
وی افزود : شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، با اختصاص یارانه و مشوق‌ها، از حضور اعضای کنسرسیوم فرش فارس در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، حمایت و بستر‌های لازم را برای عرضه مناسب دست بافته‌های تولیدی در بزرگترین نمایشگاه‌های فرش کشور و جهان فراهم کرد.

80%
خوب
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.